چند نمونه از عکس های هواساز

 

 

 

 

 


برچسب‌ها: هواساز

[ شنبه ۱۳۹۰/۱۱/۱۵ ] [ 20:14 ] [ اسماعیل ]

[ ]

ستگاه تهويه مركزي (هواساز) از بخشهاي اصلي فيلتر ، فن ، كويل هاي گرمايي و سرمايي ، رطوبت زن و تجهيزات كنترلي تشكيل مي شود . كويل هاي گرمايي معمولا با آب داغ ، بخار و برق عمل مي كنند . كويلهاي سرمايي با آب مبرد و يا مستقيما با يك ماده مبرد كار مي كنند . در حالت دوم كويل دستگاه هواساز اواپراتور يك سيستم تبريد مي باشد . با تنظيم هاي مختلف بخش هاي گرمايي ، سرمايي ، رطوبت زن و غيره در مجموعه دستگاه هواساز مي توان سيستم هاي مختلف تهويه مطبوع را براي پروژه هاي با شرايط متفاوت طراحي نمود . دستگاه هواساز معمولا با دو كانال ؛ رفت و برگشت هوا به داخل ساختمان و به وسيله يك كانال به هواي تازه خارج ارتباط دارد .

دستگاه هواساز با تنظيم دما و رطوبت و همچنين تامين هواي تازه و فيلتر كردن آن عمل تهويه مطبوع تابستاني و زمستاني را انجام مي دهد . هواي برگشتي از اتاقها با هواي تازه در محفظه اختلاط دستگاه مخلوط شده و سپس از كويل هاي سرمايي يا گرمايي و رطوبت زن (معمولا در زمستان) عبور مي كند . سرعت عبور هوا از كويل حدد 500 فوت بر دقيقه است . فرآيند رطوبت زني به وسيله پاشش آب از افشانك ها يا شبكه بخار و فرآيند رطوبت گيري توسط كويل سرد انجام مي شود . كنترل دما به دو صورت مي تواند انجام شود : روش اول با استفاده از شير سه راه برقي يا موتوري كه روي لوله رفت و برگشت كويل نصب شده و به وسيله ترموستاتي كه در كانال برگشت هوا به هواساز نصب مي شود ، عمل قطع و وصل و يا كم و زياد كردن جريان آب انجام مي گيرد . در روش دوم به وسيله ترموستات نصب شده در اتاق يا راهرو يا مكان مناسب ديگر (مانند حالت فن كويل) به فن دستگاه هواساز فرمان خاموش و روشن داده مي شود . سيستم كنترل لازم است به گونه اي طراحي شود كه ابتدا مجموعه ترموستات كانالي و شير سه راهي عمل نمايد و سپس در مرحله بعد در صورت لزوم ترموستات اتاقي به بادزن دستگاه دستور دهد .

دستگاههاي هواساز كه از ورق گالوانيزه ساخته مي شوند ، با توجه به شرايط مكاني و موقعيت نصب ممكن است قائم و يا افقي ساخته شوند . دستگاه هواساز به صورت يك منطقه اي و يا چند منطقه اي طراحي و ساخته مي شوند . در نوع يك منطقه اي تمام بخش هاي ساختمان كه تحت پوشش آن است با شرايط يكنواخت دما و رطوبت هوادهي مي شود و در نوع چند منطقه اي به كمك دمپرهاي مخصوص امكان هوادهي با دما و رطوبت هاي مختلف به مناطق متفاوت وجود دارد .

 


برچسب‌ها: هواساز

[ شنبه ۱۳۹۰/۱۱/۱۵ ] [ 20:0 ] [ اسماعیل ]

[ ]

- سرمایشی و گرمایشی
 - ظرفیت سرمایش : 9000 BTU/hr
- ظرفیت گرمایش : 8000 BTU/hr
 - برچسب انرژی : A
 - آمپر مصرفی : 4.3 آمپر
 - کمپرسور روتاری
 - خنک کننده قوی
 - رطوبت گیر موثر
 - در سه حالت : سرما ، گرما و فن
 - تبخیر کننده رطوبت خودکار بدون نیاز به تخلیه آب
 - تنظیم سرعت در سه حالت
 - فوق العاده بی صدا
 - تایمر 24 ساعته : Sleep mood تنظیم خاموش و روشن اتوماتیک
 - گاز  R410a  مناسب برای محیط زیست
 - وزن 31 کیلو گرم
 - ابعاد500 w-X880(H)X500(D)mm

 


برچسب‌ها: ایر کاندیشن خانگی

[ شنبه ۱۳۹۰/۱۱/۱۵ ] [ 19:54 ] [ اسماعیل ]

[ ]

ايركانديشن (دستگاه تهويه هوا)، دستگاهي است كه از طريق آن خانه‌ها، آزمايشگاهها و كارخانه‌ها در روزهاي گرم تابستان خنك و در روزهاي سرد زمستان گرم مي‌شوند. اين دستگاه نه تنها دما را كنترل مي‌كند، بلكه مقدار رطوبت را نيز تنظيم مي‌نمايد.

امروزه ايركانديشنهاي زيادي با انواع مختلف و اندازه‌هاي متفاوت، مورد استفاده قرار مي‌گيرند. دستگاههاي بزرگ ايركانديشن مي‌توانند يك ساختمان را خنك و يا گرم نمايند.

به طور كلي، ايركانديشن دما را بين 21 تا 23 درجه سانتيگراد نگه مي‌دارد و به همين نسبت رطوبت بين 30 تا 50 درصد ثابت مي‌ماند. يك دستگاه ايركانديشن از يك كمپرسور و مايعي خنك كننده مانند گاز فرئون، تشكيل شده است. مايع خنك كننده در سيم پيچهاي خنك كننده بخار مي‌شود. سپس بخار به كمپرسور برقي انتقال مي‌يابد. بعد از آن به كندانسور (تغليظ كننده) مي‌رود و در آنجا توسط هوا يا آب، به هنگام عبور از رادياتور خنك مي‌شود. در اينجا بخار به مايع تبديل گشته و در اين فرايند حرارت را پس مي‌دهد. كمپرسور به عنوان انتقال دهنده حرارت از جايي به جاي ديگر، عمل مي‌كند. پنكه‌اي هواي تازه را به داخل اتاق مي‌فرستد و دماي اتاق را به مقدار مطلوب ثابت نگه مي‌دارد. ايركانديشن مواد مصنوعي دارد كه رطوبت را از اتاق خارج مي‌كنند. همچنين فيلترهايي براي گرفتن ذرات غبار از هوا دارد. به اين ترتيب ايركانديشن دما و رطوبت را كنترل نموده و هواي اتاق را تازه نگه مي‌دارد.

 

 


برچسب‌ها: ايركانديشن, دستگاه تهويه هوا, air condition

[ شنبه ۱۳۹۰/۱۱/۱۵ ] [ 19:42 ] [ اسماعیل ]

[ ]مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه